jump to navigation

Lilypad 26. juuni, 2008

Posted by Gilbert in Arhitektuur.
Tags: , ,
trackback

Lilypad on täiesti iseseisev, vee peal hõljuv linn, mis mõeldud tulevikus kliimamuudatuste tagajärjel elukohata jäänud inimeste tarbeks. Vincent Callebauti Lilypad tõmbab endale pilke oma erilise välimuse poolest, mis meenutab kaunist vesiliiliat.

Erinevate tehnoloogiate kasutusele võtmisega loodetakse, et hõljuv linn mitte ainult ei tooda ise enesele energiat, vaid suudab toota ka hapnikku.

Iga Lilypad mahutab ligikaudu 50’000 elanikku. Linn oma kunstlike laguunide, puude ja lookleva pinnaga peaks pakkuma igati mitmekesise elukeskkonna. Mõned Lilypadidest hakkavad paiknema rannikute läheduses ja osad hakkavad triivima ookeanides, seilates mööda hoovuseid.

Lilypadi projekti näol ei ole tegemist millegi varsti valmivaga. Pigem on see tulevikudisain, millest maalastele kunagi hiljem palju abi võib olla.

LILYPAD, A FLOATING ECOPOLIS FOR CLIMATE REFUGEES

Gallery

* * *
P.S. Vincent Callebaut on eestlastelegi maju joonistanud. Mõned aastad tagasi käis ta meile näitamas, kuidas Eesti Rahva Muuseum välja võiks nägema hakata. Konkursi korraldajatele tema töö kahjuks niivõrd ei meeldinud, et sellest meile muuseum oleks saanud.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: