jump to navigation

99 aastat Eduard Bohleni hukust 5. september, 2008

Posted by Gilbert in Blog.
Tags: , , ,
trackback

Eduard Bohlen oli laev, mis jooksis 1909. aasta 5. septembril Namiibia Luukererannikul madalikule. Suurel osal aastast põhjustab külm Benguela hoovus seal tihedat udu ja see sai saatuslikuks ka Eduard Bohlenile. Laev jäi madalikule Conceptioni lahes, olles teel Swakopmundist Table lahte.

Eduard Bohlen valmis 1891. aasta jaanuaris Hamburgis. Alus kaalus 2308 tonni, oli 94,7 meetrit pikk ja 11,6 meetrit lai. Laeval oli üks kruvi ja arendas kiirust kuni 10,5 sõlme. Eduard Bohlen vedas nii kaupa kui reisijaid. Pardale mahtus 32 esimese klassi ja 14 teise klassi reisijat.

Advertisements

Kommentaarid»

1. Peeter - 6. september, 2008

Märkimist vääriv sündmus. Kõrbelaeva luukere Luukereranniku kõrbes lummab tänapäevani. Liiv, tuul ja Namiibia vanarauakratid ei ole tast veel jagu saanud.

Nüüd, ligi sada aastat hiljem, on Eduard Bohlen vaimselt taaskehastunud ühes väikses eesti blogis, digitaalse kummituslaeva viirastusena wordpressis. Respekt Desertship ja kapten Gilbert.

2. Peeter - 6. september, 2008

Rebaseonu käis sealkandis kaks aastat tagasi:

“Praktiliselt pool Namiibia rannikust kannab nime Skeleton Coast ehk Luukererannik. Tegu on väga veevaese kõrbealaga ja kalda ääres on ka palju madalikke, mis pideva vine tõttu on läbi aegade olnud laevameestele surmalaks. Siin kandis madalikule jooksnud laevast vanadel aegadel üldiselt keegi eluga ei pääsenud, kuna sadu kilomeetreid on ainult eriti veevaene künklik kõrb. Enamus Luukererannikust on kaitseala kuhu ilma spetsiaalse loata ei pääse …”

3. jarmo k - 3. november, 2008

ja 2 kuud desertshipi plogi hukust?

4. Gilbert - 4. november, 2008

Pikka aega on vaikus majas olnud jah. Tundub, et motivatsiooni puudus on vaevamas. Aga pihtas-põhjas veel küll ei ole. Varsti…


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: